Muzyczne orły 2020

START

Pomysłodawcą i organizatorem I edycji międzynarodowego konkursu „MUZYCZNE ORŁY” jest Fundacja „Muzyka do Potęgi”, która w ramach realizacji swojej działalności statutowej dostrzegła potrzebę stworzenia wyjątkowego, prestiżowego przedsięwzięcia służącego uhonorowaniu wybitnych osiągnięć w dziedzinie sztuki muzyczne, powszechnie ujmowanym jako muzyka poważna. Skład kapituły konkursu stanowić będą wybitni artyści ze świata muzyki poważnej o bogatym dorobku, w tym pedagodzy wyższych uczelni muzycznych oraz uznani w środowisku instrumentaliści i twórcy. W wyniku prac kapituły honorowa statuetka „MUZYCZNY ORZEŁ” oraz wyróżnienia-dyplomy (złote, srebrne, brązowe) trafią do osób i/lub instytucji ze świata muzyki poważnej, które zaprezentują w postępowaniu konkursowym wybitne osiągnięcia dokonane w roku 2020; artystyczne, naukowe, edukacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i zgłaszanie swoich dokonań
w ramach aż dziewięciu kategorii konkursowych, polskich i zagranicznych.

Uroczysta gala wręczenia nagród konkursowych, która będzie również zapewne wielkim świętem muzyki poważnej, odbędzie się w III kwartale bieżącego roku, o czym w stosownym czasie poinformujemy wszystkich zainteresowanych.

Niech zatem wybrzmi muzyka, która jest potężna na tyle, na ile pomnaża piękno w ludziach!

AKTUALNOŚCI

30.03.2021
Rozpoczął się nabór wniosków do konkursu

27.08.2021
Trwają obrady członków Kapituły w ramach I EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „MUZYCZNE ORŁY”
w obszarze rozumianym jako muzyka poważna

29.08.2021
Wyniki I EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „MUZYCZNE ORŁY”
w obszarze powszechnie rozumianym jako muzyka poważna, za wybitne osiągniecia artystyczne, naukowe i edukacyjne zrealizowane w roku 2020.

Laureaci I edycji Międzynarodowego Konkursu „MUZYCZNE ORŁY”

 

 

STATUETKA

Galeria zdjęć z uroczystej gali - 19 września 2021